flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Щодо відправлення текстів судових повісток у вигляді sms-повідомлень та проведення судового засідання у режимі відеоконференції

24 лютого 2014, 11:08

Святошинський районний суд міста Києва звертає увагу, що протягом 2013 року реалізовано застосування інноваційних технічних можливостей для підвищення оперативності і якості здійснення правосуддя.

Оскільки найчастіше причиною судової тяганини є неявка учасників процесу до зали судового засідання, запроваджено своєчасне інформування учасників судового розгляду про час і місце розгляду цивільної справи (кримінального провадження) за допомогою відправлення текстів судових повісток у вигляді SМS-повідомлень та проведення дистанційних судових засідань з розгляду цивільних, адміністративних справ або кримінальних проваджень у режимі відеоконференції.

Відправлення текстів судових повісток у вигляді SМS-повідомлень відповідає порядку, визначеному частиною 6 статті 74 Цивільного процесуального кодексу України та частиною 1 статті 135 Кримінального процесуального кодексу України.

Подання учасниками судового розгляду заяви про намір отримувати судовий виклик у вигляді SМS-повідомлення заощадить час, який затрачається для направлення судових викликів поштою, та забезпечить своєчасне інформування щодо часу та місця розгляду справи незалежно від тимчасової відсутності за місцем проживання (відпустка, відрядження тощо).

Нагадуємо, що текст судової повістки може бути надісланий судом учаснику SMS-повідомленням лише після подання ним до суду заявки про намір отримання судової повістки в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення. Така заявка оформляється безпосередньо в суді або щляхом роздруковування та заповнення учасником форми, яка розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України.

Заявка може бути подана як одночасно із позовною заявою, заявою, скаргою, або іншим документом, що подається до суду та підлягає розгляду в процесуальному порядку, так і на стадії судового розгляду справи.

Також, у зв’язку із набранням чинності 15.08.2012 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції», у кримінальному, цивільному, господарському та адміністративному процесуальному законодавстві введено новели щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Проведення судового засідання у режимі відеоконференції дозволить заощадити учасникам судового розгляду час та кошти, які витрачаються на прибуття для участі у судовому засіданні з територіально віддалених місць від місця його проведення.

 Для проведення судового засідання у режимі відеоконференції особі, яка бере участь у справі, слід звернутись із відповідною заявою до головуючого у справі судді.