flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома Шкірко Олени Ігорівни

21 вересня 2015, 13:28

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

ун. №  759/5679/15-ц

 

пр. №   2/759/3421/15

 21 вересня 2015 року  Святошинський районний суд м. Києва в складі

головуючого судді :                                                                       Лук’яненко Л.М.

при секретарі                                                                       Коваленко І.А.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні справу за позовом   Публічного акціонерного товариства     ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ   ” до     Шкірко Олени Ігорівни    про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

14  квітня  2015 року   позивач звернувся до суду з позовом  до   Шкірко  Олени Ігорівни     про стягнення заборгованості, посилаючись на  те, що  згідно до укладеного договору  10.08.2012   року Публічне Акціонерне Товариство «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ   »),  та Шкірко Олена  Ігорівна       уклали кредитний договір Кредитний договір ICKGMCU.27721.004 (надалі - Кредитний договір). Відповідно п.п 2.2-2.8, 3.1, 3.4 Кредитного договору, Банк зобов'язується, протягом 60 днів з моменту укладення цього договору, встановити кредитний ліміт у розмірі 2000,00 гривень (дві тисячі грн. 00 коп.) на рахунок № 26254000024437, який відкритий на підставі приєднання Позичальника до Умов та Правил надання банківських послуг. Банк нараховує проценти в розмірі 36% річних за користування кредитом, крім пільгового періоду. Нарахування процентів здійснюється щоденно, при цьому, проценти розраховуються на непогашену частину кредиту за фактичну кількість днів користування кредитними ресурсами, виходячи з розрахунку: рік — триста шістдесятднів, місяць — рівний кількості календарних днів. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Щомісячний мінімальний платіж складає 10% від суми заборгованості, підлягає сплаті Позичальником щомісячно до 25-го числа за попередній місяць. Заборгованість що підлягає сплаті, не сплачена у встановлдений строк вважається простроченою. У рамках Кредитного договору. Банк встановллює поновлюваний пільговий період кредитування. Пільговий період складає 30 днів, по кожній платіжній операції. Пільговий період поширюється на всі операції по картці. Процентна ставка під час пільгового періоду кредитування, складає 0,0001% річних. При непогашенні заборгованості за Кредитом у повному у повному обсязі по закінченню пільгового періоду, проценти за користування кредитом нараховуються і сплачуються згідно договору     . Банк в повній мірі виконав зобов*язання перед  відповідачем , про те відповідач  свої зобов*язання перед банком е виконав  , порушив умови договору  у нього виникла заборгованість в розмірі 10 141 грн. 26 коп. , яку просять стягнути з відповідача .

Згідно ухвали Апеляційного суду м.Києва від 01.04.2015 року  підсудність даної справи  визначено Святошинському  районному  суду м.Києва .

    Представник позивача в судове засідання не з’явився, подали заяву в якій позов підтримують, проти винесення заочного рішення не заперечують.

    Відповідач по справі в судові засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.

     Виходячи з вищенаведеного та зі згоди позивача, керуючись ч. 4, ст.. 169, ст.. 224 ЦПК України суд ухвалив, що рішення у справі можливо постановити при заочному розгляді справи.

      Згідно ст.. 197 ЦПК  у зв’язку з  неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

      Виходячи з вищенаведеного та зі згоди позивача, керуючись ч. 4, ст.. 169, ст.. 224 ЦПК України суд ухвалив, що рішення у справі можливо постановити при заочному розгляді справи.

     Як встановлено судом, згідно до укладеного договору  10.08.2012   року Публічне Акціонерне Товариство «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ   »),  та Шкірко Олена  Ігорівна       уклали кредитний договір Кредитний договір ICKGMCU.27721.004 (надалі - Кредитний договір). Відповідно п.п 2.2-2.8, 3.1, 3.4 Кредитного договору, Банк зобов'язується, протягом 60 днів з моменту укладення цього договору, встановити кредитний ліміт у розмірі 2000,00 гривень (дві тисячі грн. 00 коп.) на рахунок № 26254000024437, який відкритий на підставі приєднання Позичальника до Умов та Правил надання банківських послуг. Банк нараховує проценти в розмірі 36% річних за користування кредитом, крім пільгового періоду. Нарахування процентів здійснюється щоденно, при цьому, проценти розраховуються на непогашену частину кредиту за фактичну кількість днів користування кредитними ресурсами, виходячи з розрахунку: рік — триста шістдесятднів, місяць — рівний кількості календарних днів. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Щомісячний мінімальний платіж складає 10% від суми заборгованості, підлягає сплаті Позичальником щомісячно до 25-го числа за попередній місяць. Заборгованість що підлягає сплаті, не сплачена у встановлдений строк вважається простроченою. У рамках Кредитного договору. Банк встановллює поновлюваний пільговий період кредитування. Пільговий період складає 30 днів, по кожній платіжній операції. Пільговий період поширюється на всі операції по картці. Процентна ставка під час пільгового періоду кредитування, складає 0,0001% річних. При непогашенні заборгованості за Кредитом у повному у повному обсязі по закінченню пільгового періоду, проценти за користування кредитом нараховуються і сплачуються згідно договору  .

Кредит надавався на підставі Анкети — Договору позичальника з лімітом, зазначеним в п. 2.2. на споживчі цілі. Кредитний договір вступає в силу з моменту його підписання Сторонами і діє протягом 3-х років, але в будь-якому випадку до повного виконання Сторонами зобов’язань за Кредитним договором Підписання Кредитного договору є прямою і безумовною згодою Позичальника щодо прийняття будь-якого розміру Кредитного ліміту, встановленого Банком, у період обслуговування кредитного договору (п. З.4.).

Банк в повній мірі виконав умови Кредитного договору, встановивши “10” серпня 2012 року кредитний ліміт у розмірі 2000,00 гривень (дві тисячі грн. 00 коп.) на рахунок № 26254000024437, який відкритий на підставі приєднання Позичальника до Умов та Правил надання банківських послуг.

Однак, Відповідач свої зобов’язання, передбачені Кредитним договором, не виконує.

За порушення строків сплати процентів за користування Кредитом, Банк нараховує Позичальнику пеню в розмірі 0,5 % від суми простроченої заборгованості за кожний день прострочення (п. 5.2 Кредитного договору).

Відповідач порушив умови кредитного договору і станом на 09.02.2015 року має заборгованість, яка складається з сум, зазначених в розрахунку заборгованості, а саме:  поточна заборгованість по тілу кредиту — 3677,93 грн.(три тисячі шістсот сімдесят сім гривень 93 коп.);  прострочена заборгованість по тілу кредиту — 2952,07 грн. (дві тисячі дев'ятсот п'ятдесят дві гривень 07 коп.); поточна заборгованість за процентами — 174,31 грн. (сто сімдесят чотири гривні 31 коп.);  прострочена заборгованість за процентами- 2507,93 грн.(дві тисячі п'ятсот сім гривні 93 коп.); сума пені — 829,02 грн. (вісімсот двадцять дев'ять гривень 02 коп.). Таким чином, загальна сума заборгованості Відповідача перед ПАТ “ВБР’' за Кредитним договором, станом на 09.02.2015 складає 10 141,26 (десять тисяч сто сорок одна гривня 26коп.).        

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов’язані встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає негайному виконанню у цей строк (термін)

Згідно ст. 526 ЦК України зобов’язання повинні виконуватись належним чином у відповідності до умов договору, який є обов’язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України), і вимог законодавства.

526, 527, 530 Цивільного кодексу України зобов’язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.

 Таким чином, у порушення умов кредитного договору а також ст. ст. 509, 526, 1054 ЦК України, Відповідач зобов’язання за вказаним договором не виконав.

Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання), тобто ухиляючись від сплати заборгованості за кредитом, Відповідач порушує зобов'язання за даним договором.

Статтею 525 ЦК України передбачена недопустимість односторонньої відмови від зобов'язання.

Згідно ч.2 ст. 615 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання.

Відповідно до частини другої статті 1054 та частини другої статті 1050 Цивільного кодексу України наслідками порушення Боржником зобов’язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є право Заявника достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.

Відповідно до ч.І ст. 598 ЦК України, зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.

В ст. 599 ЦК України зазначено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним   чином.

Не виконуючи належним чином зобов’язання за вказаним договором Відповідач порушив зазначені вище норми законодавства та умови кредитного договору.

Відповідно до ч. 1 ст.З Цивільного процесуального кодексу України, - Кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

   Відповідно до ст. 1054 Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти за користування ним.

    Принцип повернення, строковості та платності означає, що кредит має бути поверненим позичальником банку у визначений кредитним договором строк з відповідною сплатою за його користування.

    Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документарно підтверджені судові витрати.  Про те , Частиною 1 п. 22 ст. 5 Закону України « Про судовий збір» встановлено, шо від сплати судового збору звільняється уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - у справах, пов’язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банту.

На підставі постанови Правління Національного банку України від 27.11.2014р. № 743 «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» до категорії неплатоспроможних», виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 27.11.2014р. №132 «Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «ВБР», згідно з яким з 28.11.2014р. запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному товаристві «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» . 

Оскільки, зазначена позовна заява подана від імені уповноваженої особи Фон. гарантування вкладів фізичних осіб - у справі, пов’язаній із проведення заходів що: повернення заборгованості позичальників перед банком під час запровадження тимчасова адміністрації в банку, то позов подається без сплати судового збору.

Тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь  держави   487 грн. 20 коп. .

    Враховуючи викладене суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

   Керуючись ст.ст.526, 530, 541, 541,543, 546-552, 610, 611, 624, 625, 629, 1049 1050, 1054-1055 ЦК України,ст.ст.50-60, 169, 209,212,213,215, 218, 223-226 ЦПК України суд, -

Вирішив:

      Позов задовольнити.

      Стягнути з Шкірко Олена Ігорівна (місце реєстрації: 95000, г.Симферополь, ул.Балаклавская, 81… на користь Публічного акціонерного товариства “ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ” (Код СДРПОУ 36470620) заборгованість за кредитним^ договором №ICKGMCU.27721.004 від “10” серпня 2012 в розмірі 10 141,26 (десять тисяч сто сорок одна гривня 26коп.).

Стягнути з   Шкірко Олени Ігорівни  судовий збір в розмірі  487 грн. 20 коп.

 

    Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів після проголошення.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії. 

 

Суддя:                                                 Лук'яненко Л.М.