Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 759/1924/15-ц
22 травня 2015 року м. Київ
Святошинський районний суд м.Києва
у складі : головуючого судді Ул’яновської О.В. ,
при секретарі Борщ Р.О.,
за участю: позивача Шестакової Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Шестакової Людмили Петрівни до Шестакова Михайла Вікторовича про розірвання шлюбу,-
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2015 р. позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому просить шлюб з відповідачем розірвати, посилаючись на ті підстави, що через різні погляди на життя та через різні інтереси між сторонами шлюбні відносини припинені з серпня 2008 р., подружжя проживають окремо, спільного господарства не ведуть, мають окремий бюджет, позивачка вважає, що подальше спільне життя з відповідачем неможливе та суперечить її інтересам та інтересам їхньої дитини. Спір щодо розподілу мана відсутній.
Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила розірвати шлюб, проти можливості примирення заперечувала.
Відповідач у судове засідання не з’явився повторно, про день час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а саме електронними оголошеннями на сайті Святошинського районного суду м. Києва неявку до суду не повідомив, а тому суд вважає можливим слухати справу у його відсутності згідно ст. 224 ЦПК України (а.с.10, 17, 20).
Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Cуд, всебічно з’ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, вважає встановленими такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст.110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
Відповідно до ст.112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Відповідно до ст.109 Сімейного Кодексу України шлюб розривається судом, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.
Судом встановлено, що 13.10.2006 р. між сторонами зареєстровано шлюб, відділом реєстрації актів цивільного стану Подільського районного управління юстиції у м. Києві, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії І-БК №038145, актовий запис № 850 (а.с.4).
Від даного шлюбу у подружжя є син, Шестаков Михайло Вікторович, 25.12.2006 року народження, свідоцтво серії І-БК № 077720 від 12.01.2015 р., актовий запис № 62 (а.с.5).
У зв’язку із різними поглядами на сім’ю та шлюб, сторони проживають окремо з серпня 2008 р., спільного господарства не ведуть, шлюбних стосунків не підтримують, заперечують можливість примирення.
За таких обставин суд дійшов висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін.
Згідно ч. 2 ст.114 Сімейного Кодексу України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 10, 11, 60, 88, 213-215 ЦПК України , ст.ст. 109, 110, 112-114 СК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Шестакової Людмили Петрівни до Шестакова Михайла Вікторовича про розірвання шлюбу задовольнити .
Шлюб, між Шестаковою Людмилою Петрівною до Лук’яненком Сергієм Олександровичем зареєстрованого 13.10.2006 р., актовий зпис № 850 розірвати.
Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Згідно загального порядку оскарження, дане рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення суду набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України, згідно якого рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: