flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома Комлягіної Олени Володимирівни!

01 червня 2023, 16:05

пр. № 2/759/3364/23

ун. № 759/9396/23

                                              До відома Комлягіної Олени Володимирівни!

                                             м. Донецьк

Святошинський  районний суд м. Києва (03148 м. Київ, вул. Якуба Коласа, буд. 27-А) повідомляє  Комлягіну Олену Володимирівну, що у провадженні Святошинського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовною заявою Комплягіної Олени Володимирівни до Комплягіна Фелікса Семеновича про розірвання шлюбу.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 29 травня 2023 року було залишено позовну заяву без руху та зазначено наступне:

"Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшов наступного висновку.

Статтею 175 ЦПК України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред`явлення позову до суду.

Так, в позовній заяві позивач вказує, що дітей від шлюбу немає.

Відповідно до ч. 1 ст. 106 СК України, подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.

Позивачка не зазначає про те, що відповідач не бажає розірвати шлюб в органах державної реєстрації актів цивільного стану, або ухиляється від подання відповідної спільної заяви до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Дана норма закону стосується випадків, коли один із подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, у зв`язку з чим полегшений спосіб розірвання шлюбу є неможливим, або коли він не заперечує проти розірвання шлюбу, але ухиляється від подання відповідної спільної заяви до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Згідно із п. 3, 4 Постанови Верховного Суду України № 11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі за заявою про розірвання шлюбу, суди мають враховувати, що воно проводиться органами РАЦС лише у випадках, передбачених статтями 106, 107 СК. При цьому питання про розірвання шлюбу вирішується незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Розірвання шлюбу судом відбувається: за наявності в подружжя спільних неповнолітніх дітей; за відсутності згоди одного з подружжя на розірвання шлюбу, крім випадків, передбачених ст. 107 СК; за спільною заявою подружжя, яке має дітей, відповідно до ст. 109 СК; за позовом одного з подружжя відповідно до ст. 110 СК. У заяві про розірвання шлюбу має бути зазначено дату й місце реєстрації шлюбу, мотиви його розірвання, чи є від шлюбу неповнолітні діти, при кому з батьків вони перебувають, пропозиції щодо участі подружжя в утриманні та вихованні дітей після розірвання шлюбу, чи заявляються інші вимоги, які може бути вирішено одночасно з позовом про розірвання шлюбу.

У своїй позовній заяві Комплягіна О.В. жодним чином не аргументує які у неї є підстави для подання позовної заяви про розірвання шлюбу до суду, а не до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Крім того, згідно з ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Стаття 28 ЦПК України передбачає виключення з цього правила, встановлюючи підсудність справ за вибором позивача. Зокрема, ч. 2 ст. 28 ЦПК України передбачає, що позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтись за зареєстрованим місцем проживання чи перебуванням позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

У позовній заяві позивачка вказує місце проживання відповідача за адресою: село Вишневе. Відповідно до інформації про місце проживання особи Комплягіна Ф.С., 24.01.1983 року народження, в ІТС «Реєстр територіальної громади м. Києва» такої людини не знайдено.

Отже, відповідач не має зареєстрованого у встановленому законодавством порядку місця проживання у Святошинському районі міста Київ.

Суд також зробив запит до Єдиного державного демографічного реєстру щодо зареєстрованого місця проживання Комплягіна Ф.С. На даний запит отримана відповідь №89516 від 26.05.2023 року, відповідно до якої Комплягін Фелікс Семенович за реєстрований за адресою: Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Вишневе, вул. Дніпровська, буд. 39, кВ. 5.

Позивачка вказує, що проживає за адресою: м. Донецьк (адреса).

Таким чином, за інформацією, що наявна у суду, ні позивач, ні відповідач не мають зареєстрованого місця проживання у Святошинському районі міста Києва, а позивачка не наводить аргументів щодо свого звернення саме до Святошинського районного суду міста Києва.

Тобто, Комплягіна О.В. має надати суду належні та допустимі докази, які б підтверджували те, що справа підсудна Святошинському районному суду м. Києва.

П.4, 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України встановлює, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них. Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позовна заява Комплягіної О.В. не містить жодних фактичних даних, в тексті позову наявні певні вказівки: «описати», «висловити думку», «визначити», які не розкриті позивачкою. Фактично Комплягіна О.В. подала до суду незаповнений шаблон без чітких обставин, якими обґрунтовуються її вимоги.

Відповідно до ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Позивачка надає копії, доданих до позовної заяви, документів лишу у примірнику для суду, що прямо суперечить вищенаведеним нормам цивільного процесуального кодексу України. Отже, позивачка має надати суду належним чином засвідчені копії документів, котрі вона надала для примірника для суду.

Відповідно до пунктів 6-10 частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Даних вимог цивільного процесуального законодавства позивачка не виконала.

Відповідно до частини другої статті 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За правилами статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви до визначеної дати, позов буде вважатися неподаним та повернутий позивачу.

Копію ухвали надіслати для виконання позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею".

З опублікуванням оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України особа вважається повідомленою про розгляд цивільної справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки Святошинського районного суду м. Києва: https://sv.ki.court.gov.ua.

 

Суддя                                                                                            Н.О.Горбенко